214kk

GTÜ Nanoteknoloji Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Numan Akdoğan, '2018 Kasım Ayı Sosyal, Kültürel ve Bilimsel Etkinliklerimiz' çerçevesinde 30 Kasım 2018 Cuma günü okulumuzda bir sunum gerçekleştirdi. Akdoğan’ın çarpıcı tespitlerde bulunduğu sunumu, öğrenci ve öğretmenlerimiz tarafından yoğun bir ilgi ile takip edildi.

 

Türkiye’nin nanoteknolojide 5 milyon nüfuslu Singapur’dan geride, dünya sıralamasında ise 30. sırada olduğuna dikkat çeken GTÜ Nanoteknoloji Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Numan Akdoğan, devletin ve üniversitelerin bu konuya artık daha çok önem vermesi gerektiğini söyledi. Bilim-teknik alanında çalışma ve üretimimiz, bizi dışa bağımlı olmaktan kurtaracaktır. Ancak bu sayede dışa bağımlılığı azaltabileceğimizi, böylece daha bağımsız olacağımıza dikkat çekti. ABD’nin nano teknoloji alanında çok büyük mesafeler kat ettiğini; ancak son yıllarda Çin’in ABD’yi geçtiğini belirtti. Nano teknoloji ve diğer alanlarda kat ettiği gelişmeler nedeniyle Çin’in artık kalitesiz ürün üretmediğini, ABD’nin Çin’i sevmeme nedenine de böylece işaret etmiş oldu.

 

Bilgi, birikim ve tecrübelerini bizimle paylaştığı için Sayın Prof. Dr. Numan Akdoğan hocamıza teşekkür ediyor; diline, gönlüne ve ayağına sağlık diyoruz.

                                                                                                                                                Okul İdaresi

12

12a

 12bb

Ziyaretçi Sayacı

1819636
BugünBugün109
Dün Dün 737
Bu Hafta Bu Hafta 3746
Bu Ay Bu Ay 18853
Toplam Toplam 1819636

Site İçi Arama

aloeokulbimer istatistikbilgiEdinmevbsedevlet copy