Tarihleri, milletler yazar. Dünya tarihinin akışını tayin eden milletlerin başında da Türk milleti gelir. Milletlerin, çatısı altında gururla yaşadığı devletleri vardır. Necip Türk milletinin dünya tarihine adını altın harflerle yazdırdığı son devlet de, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyetidir.

Devletimizi, dünyanın gelişmiş devletleri arasına sokacak; milletimizi de dünyanın en müreffeh insanları arasına dâhil edecek bireylerin, bazı eğitim öğretim kurumlarında daha iyi yetiştirildiklerini biliyoruz. Hızla gelişen ve değişen dünyamızda, bizler gibi “Fen Bilimleri” ağırlıklı eğitim veren bir kurumun da, ülkesi ve milleti için daha fazla yük alması gerektiğinin bilincindeyiz.

Başta ilimiz Kocaeli olmak üzere, bölgemizin beyin takımını yetiştirmeye çalıştığımızın farkındayız. Karakteri sağlam, kişiliği oturmuş, gerek ailede gerekse okulda aldığı eğitim ve öğretimle özgüveni tam nesiller yetiştirmeye çalışıyoruz. Mazeret üretmek yerine, ilmin ve fennin ışığında çözüm yolları için kafa yoran; şikâyet etmek yerine, daha güzel nasıl yapılabileceği hususunda öneriler getiren; başkasının görüşlerine katılmasa bile saygı duymasını bilen; gelecekte daha büyük işler yapmak için geçmişini öğrenen insanlar yetiştirmek için gayret ediyoruz.

Bilgiyi her şeyin üstünde tutarken, kibirlenmeyen; kaliteli üniversitelerin en güzel bölümlerine giderken böbürlenmeyen; yüksek makamlara çıkarken başkalarını aşağılamayan; her şeyden önce de kendisini yetiştiren ailesini, öğretmenlerini ve devletini ihmal etmeyen gençler için varız.

Kocaeli İzmit Körfez Fen Lisesi 2009 yılında taşındığı yeni yerleşkesinde; öğretmeni, öğrencisi, çalışanı ve velisi ile tam bir bütünlük içinde daha güzel günler için çalışmaya devam edecektir.

      Sevgi ve saygılarımla...                      

                                                                    Mesut TEKİN 

                                                                              Okul Müdürü

 

Ziyaretçi Sayacı

1843511
BugünBugün637
Dün Dün 696
Bu Hafta Bu Hafta 5183
Bu Ay Bu Ay 18108
Toplam Toplam 1843511

Site İçi Arama

aloeokulbimer istatistikbilgiEdinmevbsedevlet copy