basari8

Richard St. John, zamanında uçakta seyahat ederken kendisine “Başarılı olmanın yolu nedir?” diye soran bir lise öğrencisine cevap veremediğini, bu duruma çok üzüldüğünü ve “Neden onca başarılı olmuş insanların ortasında olduğum halde onlara kendi başarı sırlarını sorup bunları öğrencilere aktarmıyorum?” diye sorduğunu; bu merak sonucu 7 yılda yaptığı 500 röportajla başarılı insanların 8 temel sırrını öğrendiğini anlatıyor.

Başarının 8 sırrını şu şekilde sıralıyor:

1) Sev-Tutku Duy: Tutku bizim sevgiyi de peşinden getiren en temel dürtümüz. Sevdiğimiz ve tutku duyduğumuz iş, bize iş gibi gelmez. Tarihte sevdiği işi yapanlar başarılı olmuşlardır. Severek yapılan iş de beraberinde başarıyı getirmiştir.

2) Çok Çalış: Tutku duyduğun şeyin peşinden gidip çok çalışmak başarının anahtarı. (Ama önce sevmelisin)

3) Odaklan: Tüm olayın tek bir şeye odaklanmak olduğunu söylüyor Richard St. John.

4) Israr Et: Ebeveynlerine dondurma aldırtmak isteyen çocukların ısrarını ve çoğu zaman gelen başarılarını düşünebiliriz bu başlıkta.

5) Fikir Bul: Bill Gates’i, Steve Jobs’ı ve birçok kişiyi başarılı yapan şey; yeni fikirler bulmak ya da ‘geliştirmek’. Remix i benimseyin;)

6) İyi Ol: Bir ormanda en küçük meşe ağacı olacağına, bir dağdaki en büyük çalı ol.

7) Kendini Zorla:Tüm imkânlarını kullan. Zihinsel ve fiziksel olarak sınırlarına hiçbir zaman ulaşamayacaksın. Bu güzel bir şey. Sürekli kendini zorla ki gelişesin.

8) Hizmet Et: Başarılı olmak istiyorsan (özellikle zengin olmaksa senin hedeflediğin başarı) insanlara hizmet et, onlara değer kat; çünkü İnsanlara verdiğin değer kadar para kazanırsın.

 

Ziyaretçi Sayacı

1864604
BugünBugün557
Dün Dün 662
Bu Hafta Bu Hafta 1139
Bu Ay Bu Ay 14392
Toplam Toplam 1864604

Site İçi Arama

aloeokulbimer istatistikbilgiEdinmevbsedevlet copy